ściąga++
pierwsza rzecz jaką należy ściągnąć z tej strony, czyli małe narzędzia, które mogą Ci pomóc w niektórych kolokwiach, czy sprawdzianach. Jeśli piszesz kolokwium w sali, w której są komputery, to myślę, że może Ci się to przydać. opis
TEC-MU
Stanowisko laboratoryjne z TECów. To już prawie ostateczna wersja (0.97 beta). Brakuje tylko układu GAL, reszta natomiast powinna już dziłać bez zarzutu. Jednak wszelkie uwagi lub znalezione błędy z chęcią przyjmę pod @.
Biorytmy
Kolejna propozycja dotyczy programu tworzącego wykresy biorytmów. Program umożliwia wydrukowanie wykresu, oraz zapisywanie danych o osobach z niego korzystających w celu przyspieszenia późniejszej pracy. Program posiada także pomocny system pomocy, który przyjdzie Ci z pomocą zawsze, gdy tylko potrzebujesz pomocy. (Trochę to zawiłe, ale napewno wam się spodoba)
edytor_HTML
Oto mój ulubiony edytorek HTML (pewnie dlatego, że sam go nalisałem), ale tak poza tym, to lubię go za to, że daje pełną kontrolę nad kodem HTML (jak zwykły notatnik), a jednocześnie ułatwia wiele spraw, nie trzeba dokładnie pamiętać całej składni poleceń HTML, bo większość rzeczy można stworzyć klikając myszą i wybierając odpowiednie polecenia z menu. Na razie dostępna jest wersja 2.0, chociaż trwają już zaawansotane prace nad wersją 3.0 (Oj będzie tu duuuuużo zmian).
szczegóły dotyczące wersji 3.0 - tutaj
zzCommunicator
Oto mój komunikatorek bezserwerowy. Przeznaczony jes on głównie dla Studentów PJWSTK, chociaż każdy inny też może z niego kożystać. Obecna wersja: 0.8.2 - wersja rozwijowa.
szczegóły dotyczące zzKomunikatora - tutaj
Pingwinki
Istne cudo. Mnoostwo linuksów (czyt. pingwinków) biegających po Windozowym pulpicie. Dodatkowym atutem programu jest to, że przy odpowiednim ustawieniu ilości pingwinków oraz alfa-blendingu, program, zaczyna zabierać od 99% do 100% procesora jak również kernela. Milutkie, prawda?
lnxExplore
A to jest małe cudo, które znalazłem ostatnio w necie. Explorer partycji Linuksowych pod Windę. Ma on w prawdzie parę wad (np. zapis jest na razie w fazie eksperymentalnej, natomiast odczytywane pliki są zapisywane w katalogu 'TEMP' Windy i trzeba je potem ręcznie wywalać). Tym nie mniej, programik jest na prawdę fajny, a poza tym pewnie będzie się jeszcze rozwijał.
ResHacker
A to całkiem fajny edytorek zasobów. Chyba nie trzeba nic więcej dodawać. Całkiem przyzwoicie pozwala na edycję ikonek, bitmapek, dialogów, i wszystkich innych zasobów z pliczków *.exe, *.dll, *.ocx, *.cpl, *.scr